Latvia | Kurzeme, Rīgas | Sabile, Kuldīga, Kandava | Abava
 

Abava lõik, mida nimetatakse metsikuks. Jõgi voolab põhiliselt läbi asustamata alade, vaid Venta jõele lähenemisel ilmuvad üksikud majad.

Aeglane vool jätkub ka 5km pärast Rendat, kuni selle katkestab esimene kiirvoolu lõik ja maastik muutub. Põõsaste ja lehtpuudega kaldaid vahetavad välja okaspuudega kaldad, jõe säng on nüüd kivine ja vesi selge. Rendast allapoole kuni Abava suudmeni Venta jõkke kallastel praktiliselt puudub hoonestus. Siiski on palju kohti, kus laager püsti panna, kiirvoolu etapid vaheldumisi rahulikumate lõikudega, üks teise järel ilmuvad kallastele väiksemad ja suuremad liivakivi ja dolomiidi paljandid, mõni neist on kinni kasvanud ja pole nii selgelt näha, olge tähelepanelikud! Siin võite kohata, juhul kui peate end vaikselt üleval, ka palju metsloomi.

Ventale lähenedes muutub Abava kitsamaks, sügavamaks ja kiiremaks. Hea märgina läbitud tee kohta on 5km enne suubumist Venta jõkke umbes 30m kõrgune Galmicu järsak. Need, kes alles siin on märganud, et ükski looduskaunis vaade pole jäädvustatud, võib veel siin kinni püüda viimase võimaluse mõne ilusa kaadriga.

Sisenedes Venta jõkke järgige paadirendi ettevõtte soovitusi ja lõpetage retk Abava suudmes Venta jõkke või jätkake teekonda mööda Venta jõge (6,8km) ning Nabes kanalit mööda (1,5 km) kuni Suure Nabes järveni kämping “Nabīte” (H) või üle järve (900 m) lõuna kaldale (I).