Latvia | Kurzeme, Rīgas | Sabile, Kuldīga, Kandava | Abava
50 2 1170 0 Abava Kandava (B) - Renda (G)  
 

Kandava lähistel (B) on jõgi väga käänuline ja selle esimestel kilomeetritel tekkib igal matkajal küsimus – miks küll ma siia olen tulnud? Ja just sel hetkel jookseb paat hoogsalt lõpetamata silla alt läbi ja läbib siis esimese Abava jõe kiirvoolu. Abava viinamarja istandustega kaetud kaldad meenutavad kohati Toscana vaateid.

 Edasi muutub retk aina huvitavamaks, sest jõgi voolab läbi ulatusliku oru ja vaated muutuvad maalilisele jõele aina sarnasemaks. Lõik kuni Sabileni on matkamiseks mugav, kuna siin on sisse seatud mitmed mugavad randumise kohad ning turismi objektid.

 Kindlasti tasub peatus teha Sabiles (D), et vaadata kaunist väikelinna ja osta mõni suutäis head- paremat.

 Pärast Sabilet muutub Abava tunduvalt rahulikumaks ja voolab aeglaselt läbi metsade. Kaldad muutuvad kõrgemaks ja silmapiirile ilmuvad esimesed 15 m kõrgused järsakud. Aeglast 6km pikka voolu katkestab Abavas Rumba (E)– kogu jõe laiuses ilutseb meetri kõrgune kosk.

Pärast juga jõevool kiireneb ja on tunda tsivilisatsiooni taandumist. Aina tihedamini ilmnevad kiirvoolu kohad ja jõe kallastel hakkab valitsema loodus. Pardid, koprad, kitsed, hallhaigurid, kured ja kullid pole mingi haruldus. Kohati voolab jõgi läbi kaunite liivaluidete.

 Renda ümbruskonnas (G) pöördub Abava tagasi tsivilisatsiooni. Juba 6 km enne Renda silda aeglustub jõevool, kallastel märkate elumaju. Rendas lõppeb „tsiviliseeritud” ja algab „metsik” Abava marsruudi osa. Juba pikka aega pole paadimatkajate seas üksmeelele jõutud, kas Abava kauneim lõik on Kandavast kuni Rendani, või Rendast jõe suudmeni Venta jõkke.