Latvia | Kurzeme | Skrunda, Kuldīga | Venta
44 2 0343 35 Venta Läti / Leedu piir - Skrunda  
 

3 km peale Vadakste suubumist (A) Ventasse muutub jõgi Läti – Leedu piirijõeks. Umbes 30m lai, madala vooluga ja tugeva langusega, suvel kohati rohtu kasvanud, kohati kaetud suurte kõrgete puudega. Jõele ilmuvad esimesed saarekesed, edasi nende arvukus kasvab. Mõlemal kaldal on näha talupidamisi, jõe kaldaid katab võsa.

 600 m Losi suudmest allavoolu voolab jõe paremasse kaldasse Zana, sellest 2 km edasi jääb juba (B), siit algab Venta lõbusaim lõik. Järgmised 13,2km kuni suudmeni on väikeste saarekeste, madalike ning kärevoolu virvarr. Peale Šķervela jõkke voolamist (C) on Venta endiselt võrdlemisi kitsas ning kallastele ilmuvad ilusad metsad. Peale laia käänakut kõrgub parema kalda kohal u 13 m kõrgune dolomiidist paljand. See on Gobdzinu kalju. Jõgi on siin kärestikuline, koht on ilus ning siin tasub kindlasti kaldale astuda ning kaljuseina otsa ronida, et nautida kaunist vaadet.

 Peale Gobdzinu kaljut tõmbub mets jõest eemale, kalda ääres on vaid üksikud suured puud, peale mida on jõe pealt näha Lenu katoliku kiriku torne. Siinsamas kirikumäe jalamil on hea koht retke lõpetamiseks. Järgmised 8,8 km kuni Skrundani voolab Venta mööda haritud põllumaasid. Millegi erilisega jõgi ei üllata, siin sõltub kõik teie reisikaaslastest ning motivatsioonist jõuda Skrundani (D) – üks võimalikke paadiretke lõpp-punkte.